Czcionka:

ROK SZKOLNY 2021/22

CHARAKTERYSTYKA SZKOŁY

W skład Szkoły Podstawowej w Trzepowie wchodzi 8-cio klasowa szkoła podstawowa - 7 oddziałów i jeden oddział przedszkolny.
Obwodem swoim obejmuje dzieci z miejscowości: Trzepowo, Borowina, Piekło Górne, Kierzkowo, Bliziny, Miłowo, Such Huta, Olszanka.
Kształci się w niej  113 uczniów w 9 salach lekcyjnych o powierzchni 28m2 - 31m2.
W budynku znajduje się również duży hol z przeznaczeniem na potrzeby edukacji motoryczno-ruchowej i gimnastyki korekcyjnej, węzeł sanitarny, pokój nauczycielski, sekretariat z gabinetem dyrektora, świetlica-stołówka, kuchnia.

Kadra liczy 17 pracowników pedagogicznych oraz pracownicy administracji i obsługi.
Nauczyciele:
- zatrudnionych w pełnym wymiarze - 10
- zatrudnionych w niepełnym wymiarze - 7

Statut zawodowy nauczycieli:
- 11 nauczycieli dyplomowanych,
-   6 nauczycieli mianowanych,

Wykształcenie nauczycieli:
- 100% z wykształceniem pedagogicznym

Zajęcia w naszej szkole odbywają się na jedną zmianę od 7.20.     60%  uczniów jest dowożonych.
Od 2000 roku szkoła należy do sieci szkół promujących zdrowie. Zagadnienia prozdrowotne realizowane są w ramach zajęć w świetlicy szkolnej, gimnastyki korekcyjnej, godzin wychowawczych oraz poprzez programy przedmiotowe.
W klasach nauczania zintegrowanego wychowawcy organizują drugie śniadanie, uczniowie otrzymują mleko oraz porcje warzyw i owoców w ramach programu " Program dla szkół ( warzywa i owoce)"a dla wszystkich uczniów szkoły dostępna jest ciepła herbata.
Na terenie szkoły działa świetlica środowiskowa.

Szkoła prowadzi zajęcia:

- rewalidacyjne,
- logopedyczne,
- gimnastyki korekcyjnej,
- korekcyjno - kompensacyjne

- ryrmika w oddziale przedszkolnym
Pomocą opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci i rodziców zajmuje się pedagog szkolny.

Koła zainteresowań

W zależności od zainteresowań nauczyciele prowadzą  koła zainteresowań ( w czasie pandemii covid 19 działalność kół została zawieszona)

- wokalne ( zawieszone)
- turystyki pieszej ( zawieszone)

- taneczne ( zawieszone)

Uczniowie biorą liczny udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych:
- konkurs ortograficzny kl.IV-VII
- konkurs czytelniczy,
- konkurs na plakat "Żyjemy bez uzależnień",
- konkurs matematyczny, języka polskiego i angielskiego
- konkursy organizowane przez GOK w Przywidzu
- Gminna Liga Mistrzów,
- konkurs ekologiczny "Eko-Planeta".

Październik 2021

LEPSZA SZKOŁA